Üdvözöllek kedves látogató, a Pálinkafőző gyártás, és a

cefre készítés, világában!

Aktuális pálinkafőző akcióink elérhetők itt: palinkafozoarak.hu/palinkafozo-szettek-akciok/


Elindult az új, több információt tartalmazó oldalam: www.palinkafozoarak.hu

Bemutató főzéssel (alma finomítás) egybekötött előadást tervezek újra, főleg azoknak, akik helyhiány miatt nem fértek be a helyiségbe az előző alkalommal. Természetesen új jelentkezők érdeklődését is várom. Az előadáson, kicsit átbeszélnénk azokat a dolgokat, amik nélkülözhetetlenek a kiváló minőségű pálinka készítéséhez.

Ha Te is megnéznél egy ilyen bemutató főzést...
Ha Neked is lenne olyan kérdésed, amire sehol nem találod a választ.
Ha érdekel a téma, és szívesen eltöltenél egy szombat délelőttöt, egy pálinkafőzéssel foglalkozó "alkimista" társaságában...
Ha szívesen megosztanád tapasztalataidat, vagy kérdeznél a témában...
                                  ... akkor most itt lesz a lehetőség rá!

Úgy tervezem, hogy február utolsó szombatján, (28.-án) reggel 9-kor kezdenénk, és számításaim szerint, 13,00-kor kihígítanánk a főzött pálinkát. Megfelelő létszám (15-20 fő) esetén a fenti időpontban tartanánk meg az eseményt.
Jelentkezés: KIZÁRÓLAG email-ben, a : palinkafozoarak.hu/kapcsolat/
oldalról küldött levélben! A tárgy mezőbe, ezt írd be: "Főzzünk együtt". Kérlek a levélben írd meg, hányan érkeznétek. Telefonos jelentkezést sajnos NEM tudok elfogadni!

Addig is finom pálinkákat kívánok!
Üdv
Miklós.

 Pálinkafőző család

 

 

Magamról

 

Ha már így megtiszteltél kedves látogató a figyelmeddel, had írjak pár sort arról, miért is készítek pálinkafőzőket.

 

2010-ben, mikor felszabadult az országban a házi pálinkafőzés, és a pálinkafőző birtoklás tilalma, kereskedőink szétszaladtak a szélrózsa minden irányába, hogy kielégítsék az új piac igényeit. Bekerült az országba minden olyan készülék, amibe ha cefrét töltöttél, melegítés hatására valamilyen párlat folyt le. Nagy volt a felvevőpiac, és szegény ember azt vette meg amit lehetett kapni. Magam már a „felszabadítás” előtti néhány évben is főztem pálinkát. (jaj nekem ha a NAV olvassa:) Sok sok kísérletezés, kudarc, és vacak, kaparós, szúrós, „visszabüfögős” párlat, leégés, megromlott cefre kisérte utam. Volt, hogy kiváló cefrém volt, de nem volt alkalmas a pálinkafőzőm, hogy igazán jó minőségű pálinkát csurgasson. (ezt akkor még nem tudtam)

Folyt abból alkohol, de úgy éreztem, nem ez az igazi pálinka. Kerestem tovább az utat, ami oda visz, ahová jutni szeretnék.

Sosem voltam elégedett a pálinkáimmal. Ha valaki megkínált, és az övé finomabb volt, az azonnal arra sarkalt, hogy a következő pálinkám, legalább olyan, de ha lehet még jobb legyen. Sokáig azt gondoltam azért gyengébb az enyém, mert nem jó a gyümölcs fajtája, vagy nem jó élesztőt használok. Ezek is számítanak, de nem ez volt a baj. Rengeteget olvastam a témában, iskolába mentem, fórumokat bújtam, szakemberekkel beszélgettem. Szinte főzésenként "faragtam" valamit a masinámon, melyet én készítettem. Mind ez még a 2006-os esztendőben volt. Aztán a (nem tudom hanyadik főzőmnél) valami megváltozott. Illatos, aromás, kellemesen bársonyos, és a cefrézett gyümölcsre egyre jellemzőbb párlatok kezdtek születni. Na akkor éreztem úgy, hogy : „most valamit eltaláltam” A cefrét a tanult módon készítettem eddig is. Mi változhatott?

A főző.

A pálinkafőző, melynek arányai, méretezése, anyagösszetétele, kikristályosodott. Mit is jelent ez?

Azt jelenti, hogy nagyon sok „főzőcsináló” soha életében nem főzött pálinkát. (tisztelet a kivételnek!) A tervező lerajzolta, a lakatos összerakta. „Lesz ami lesz, majd megveszik alapon”. És igen. Megvették, mert vagy nem volt más, vagy erre futotta. Olyan ez mint mikor anno, Zsigulikra is várni kellett. Akkor az volt, annak örültünk. De ma már azért mindenki jobban megnézi, hogy mire adja ki a nehezen megkeresett pénzét. Így van ez jól. Mint ahogy autóból, már a pálinkafőzőkből is nagyobb lett a választék. Ember legyen a talpán, aki tud közülük választani. (jelzem sokra elég csak ránézni, és látszik, hogy soha nem fog kiváló minőséget produkálni)

Nekem az volt a célom, (mai is az) a tervezéskor, az anyagok, méretek és a beszállítók megválasztásakor, hogy olyan pálinkafőzőt adjak az emberek kezébe, amilyennel én főzök. Vagy annál is jobbat. Olyan pálinkafőzőt, amivel nincs bosszúság, nincs tökölődés, nincs kompromisszum kötés, minden passzol mindenhez, biztonságos, és felhasználóbarát, esetleg még bővíthető is legyen, és az sem hátrány, ha megfizethető. Olyan kiegészítőket tervezek, készítek a pálinkafőzőkhöz, amik az elején nekem is hiányoztak ahhoz, hogy a pálinkafőzés, még biztonságosabb, kényelmesebb legyen.(pl: deflegmátor, leégés gátló, finomító torony, stb) Tettem ezt azért, mert már a sokadik aranyérmet zsebeltem be pálinkáim minőségéért, és úgy éreztem, hogy itt az idő, hogy másnak is a kezébe adjam a lehetőséget, hogy ne a régi „disznóvágásos bátorítót” készítse el, hanem kiváló minőségű párlatokkal örvendeztesse meg magát, ismerőseit, barátait. És tettem ezt azért, hogy a Magyar Pálinka végre elnyerje méltó helyét, a világ, alkoholos italai között.

 

Kívánok mindenkinek jó cefréket, finom pálinkákat.

Miklós

 

A bibliánk innen letölthető.

Dr, Sólyom Lajos: Pálinkafőzés.

data.hu/get/3065465/Dr._Solyom_Lajos_-_Palinkafozes.pdf

google-site-verification: google3b3dc289d1c54205.html

Újdonságok

Zavaros pálinka

2017.04.03 18:49
Pálinkafőzéskor, általában kihígításkor, sokunkban felmerül a kérdés, hogy miért lett a végeredmény opálos, zavaros pálinka. Sajnos ügyfeleim elmondása szerint, nem csak az otthon főzött, hanem a bérfőzdében főzetett párlakkal is ilyen probléma fordul elő, egyre többször. Erről a témáról szól a...

Seprő pálinka

2016.11.08 15:42
Seprő pálinka. Hogyan, miből készül ez a finom párlat? Hogyan javítható, ha kicsit kénesebb lett a kelleténél? Ezt fejtem ki kicsit bővebben új cikkemben. https://palinkafozoarak.hu/palinkafozes/sepro-palinka/

Sárgabarack szedd magad lista 2016

2016.07.06 09:57
Az idei év sárgabarck szedd magad listáját, ITT tudod megnézni

Lezárult a vita pálinkafőzés ügyben az EU-val

2016.05.05 06:10
Lezárult a vita pálinkafőzés ügyben az EU-val Megszüntette a pálinka jövedéki adójának ügyében indított kötelezettségszegési eljárását az Európai Bizottság. Tovább a cikkre: palinkafozoarak.hu/palinkafozes-torvenyek/lezarult-vita-palinkafozes-ugyben-az-eu-val/

A pálinkafőző tisztítása

2016.05.03 11:28
A pálinkafőző szakszerű tisztítása, sokszor sok helyen le van írva. Több féle vélemény feszül egymásnak ebben a témában. Most leírtam az én véleményemet is. Ha érdekel itt elolvashatod: palinkafozoarak.hu/palinkafozo/palinkafozo-tisztitasa/

Mitől pálinka, a pálinka?

2016.03.29 10:16
Mitől pálinka a pálinka?     A pálinka hagyományos magyar gyümölcspárlat, melyet kizárólag erjesztett gyümölcscefre vagy gyümölcsvelő lepárlásával készítenek. Általában a pálinkák közé sorolják a ..... Tovább a cikkre IDE KATTINVA olvashatsz.

Mit isznak a szomszédos országokban?

2016.03.24 16:34
Azt tudjuk, hogy mi itthon kedveljük nemzeti italunkat a pálinkát. De mit isznak a többiek? Erről olvashatsz egy kis összefoglalást, a következő cikkben. Pl: Hogyan, és miből készül a Rum, Gin, Metaxa, Whisky, Ouzo, stb. https://palinkafozoarak.hu/…/mi-magyarokpalinkat-iszunk-de-…/

maganfozes új szabalyai 2016

2016.01.14 22:00
A NAV tájékoztatása , hivatalos kihirdetett, Magánfőzés szabályai 2016 ! 2015. január 1-jével a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény magánfőzésre vonatkozó szabályai módosultak. tovább a cikkre:...

2016 újdonságok

2015.12.16 20:23
Akik régóta ismernek, tudják rólam, hogy minden évben töröm a fejem valami olyan újdonságon, különleges megoldáson, amit ami megkönnyíti, biztonságosabbá, hatékonyabbá, és gazdaságosabbá teszi, főzőinket. Ebben az évben készültek először a modul rendszerű finomító tornyok. Nagy előnyük, hogy...

A cefre előmelegítése

2015.12.06 13:36
A cefre előmelegítése, egy (magánfőzésben) viszonylag új eljárás. A téli időszakban (de máskor is) sok időt, és energiát takaríthatunk meg, amennyiben az átfolyós hűtőnkből távozó meleg vizet, egy erre kialakított réz spirálba vezetjük, és ezt a spirált a következő (főzésre szánt) cefrénkbe...

Az epruvetta hasznosságáról.

2015.11.21 14:43
Az epruvetta tulajdonképpen, egy folyamatos alkoholfok mérő készülék. Az epruvetta a bele helyezett alkoholfokoló segítségével, állandóan tájékoztat minket a lecsurgó párlatunk erősségéről, alkoholfokáról. Használatával az egész pálinkafőzés folyamán, figyelemmel kísérhetjük, hogy éppen hol tartunk...

Törköly, szőlő, seprő pálinka

2015.10.17 15:20
Írtam egy kis segédletet ez ügyben. Ha érdekel, ITT TALÁLOD.

Pálinka szabadságharc.

2015.10.15 20:47
Most akkor mi is az igazság az új tervezettel? Hogyan is lehet majd ezután pálinkát főzni? Ha érdekel a téma, itt elolvashatod, hogy mi az igazság ebben a témában. https://palinkafozoarak.hu/palinkafoz…/palinka-szabadsagharc/

Birs pálinka

2015.10.02 20:30
Manapság sokan készítenek a birsből pálinkát. Többen nagyon finom, aromás páraltot. De hogyan is készül, az igazán magávl ragadó, a kereskedelemben méreg drága biirs pálinka? Elmondom: https://palinkafozoarak.hu/palinkafozes/a-birs-palinka/    

Aromatorony, aromakosár, aromatányér.

2015.09.21 18:31
Végre elkészült a sokak által nagyon várt Aromatorony. Kb 3-4 kg-nyi friss, vagy aszalt gyümölcs tölthető bele. Tetszés szerint kombinálható az általam készített kiegészítőkkel, például deflegmátorokkal, Pistorius tányérokkal. Cikk róla bővebben:...

Bodzapálinka

2015.08.18 22:24
Írtam egy kis cikket, a soron következő érésű vadgyümölcsünkről a bodzáról, és hogy hogyan készítsünk belőle finom pálinkát. Részletek, ITT    

Finomító tornyok

2015.07.08 20:38
Végre elkészültek, a modul rendszerben összeállítható finomító torony darabjai. Ma összeraktam pár variációban őket. Ha szetenéd megnézni, katt ide: palinkafozoarak.hu/finomito-torony/

Meggy pálinka

2015.06.23 21:28
Meggy pálinka     Örömmel jelenthetem, hogy nyakunkon a meggy pálinka szezon. Néhány napja szedtem pár rekesznyit belőle, gondoltam leírom, hogyan készítettem belőle a meggy pálinka alapját képező cefrét. Tovább a cikkre: palinkafozoarak.hu/palinkafozes/meggy-palinka/

Bodzavirág, akácvirág cefre készítés

2015.05.14 16:17
A bodza már virágzik, és az akác is ontja virágait. Néhány évvel ezelőtt, kipróbáltam, hogy milyen párlat nyerhető belőlük. Ha Téged is érdekel, olvassa tovább....https://palinkafozoarak.hu/palink…/bodza-es-akacvirag-parlat/

Az otthon készült pálinkafőzők legalizálása, bejelentése..

2015.04.02 15:56
Ezt a cikket ma találtam. Segítség lehet azoknak, akik nem jelentették be eddig a főzőjüket, mert például az otthon készült, vagy nincs róla számlájuk. palinkafozoarak.hu/palinkafozes-torvenyek/palinkafozo-bejelentese/
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>